AĞRALI, TOKYO OLİMPİYATLARINDA YARIŞACAK
Haber
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 19:00 Bu haber 8982 kez okundu
 
AĞRALI, TOKYO OLİMPİYATLARINDA YARIŞACAK
Bingöl’ü ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarılı bir şekilde temsil eden Yavuz Ağralı, Tokyo 2020 Olimpiyatlarında Türkiye adına yarışacak.
SPOR Haberi
AĞRALI, TOKYO OLİMPİYATLARINDA YARIŞACAK

Türkiye Atletizm Federasyonu, Tokyo 2020 Olimpiyatlarında atletizm dalında yarışacak isimleri açıkladı. Türkiye adına yarışacak isimlerden biri Bingöllü Milli Atlet Yavuz Ağralı oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, teknik kurul ile yapılan değerlendirmeyle birlikte erkeklerde üç, kadınlarda bir sporcudan oluşan dört kişilik kadroyu açıklandı. Buna göre Avrupa rekortmeni Kaan Kigen Özbilen, eski 10,000 metre Avrupa şampiyonu Polat Kemboi Arıkan, eski Balkan şampiyonu maratoncu Yavuz Ağralı ve kadınlarda iki hafta önce tüm zamanların Türkiye’nin en iyi ikinci derecesini yaparak barajı geçen Meryem Erdoğan, Tokyo’da Türkiye’yi temsil edecek.

Başkan Çintimar, “Tüm atletlerimize en iyilerini geliştirmeleri ve ülkemize en iyi temsili sağlamaları konusunda güvenimiz tam. Madalya için ise özellikle Avrupa rekortmenimiz Kaan’a güveniyoruz. Elbette Olimpiyat’ın en prestijli yarışında madalya kolay değil, ama otoritelerce de kürsü adayı gösterilen bir atletimiz var” diye konuştu.

HAYALİ GERÇEK OLDU

Tokyo’da yarışacak isimlerin açıklanmasının ardından değerlendirmede bulunan Yavuz Ağralı, olimpiyatlarda yarışma hayalinin gerçekleşmesinden dolayı mutlu olduğunu belirtti.

19 yıllık spor hayatımda çok büyük zorluklar çektiğini belirten Ağralı, “Çok büyük emekler verdim. Büyük sakatlıklar yaşadım ve asla pes etmedim. Spor hayatım boyunca hep mücadele ettim. En büyük hayalim olimpiyatlara katılmaktı. 2016 RİO Olimpiyatlarına yedek sporcu olarak katılmıştım. Ve o gün önce  kendime sonra yakın çevreme; 2020 Olimpiyatlarına asla seyirci olarak katılmayacağımı söylemiştim. Bunun için gerçekten çok büyük fedakarlıklar yaptım, ailemden, sevdiklerimden aylarca uzak kaldım. Şuan tüm emeklerimin karşılığını aldığımı görmek beni inanılmaz derecede mutlu etti” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AĞRALI,, TOKYO, OLİMPİYATLARINDA, YARIŞACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı