BAĞIMLILIK HAKKINDA BİLGİLENDİRDİLER
Haber
27 Haziran 2022 - Pazartesi 10:10 Bu haber 1263 kez okundu
 
BAĞIMLILIK HAKKINDA BİLGİLENDİRDİLER
Genç ilçesinde Alkol, Sigara, Kumar, Madde Bağımlılığı ve Teknoloji Bağımlılığına dikkat çekmek ve insanları bilgilendirmek amacıyla stant kuruldu.
GÜNDEM Haberi
BAĞIMLILIK HAKKINDA BİLGİLENDİRDİLER

Yeşilay Bingöl Şubesi, Yeşilay ve YEDAM'ı tanıtmak için Genç İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Ziraat Bankası önünde stant açıp bağımlılıkla ilgili vatandaşları bilgilendirdi.Alkol, Sigara, Kumar, Madde Bağımlılığı ve Teknoloji Bağımlılığına dikkat çekmek ve insanları bilgilendirmek amacıyla standı açtıklarını belirten Yeşilay Bingöl Şube Başkanı Ahmet Karaca, Yeşilay ve YEDAM'ı tanıtarak insanları bilgilendirmek, bilinçlendirmek istediklerini, bu sebeple çeşitli dokümanlar ve broşürler hazırladıklarını ifade etti.
“YEŞİLAY VE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE”
Yeşilay Bingöl Şube Başkanı Ahmet Karaca, “1920 yılında kurulan Yeşilay, bir asrı aşkın süredir yıldır alkol, sigara, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıkları ile ulusal ve uluslararası düzeyde mücadele ediyor. Türkiye'nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olarak, 7'den 77'ye farklı yaş gruplarına yönelik projeleriyle bağımlılıktan uzak ve sağlıklı bir toplum hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Yeşilay, 2015 yılından bu yana Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) çatısı altında bağımlılıklarından kurtulmak isteyenlere ve yakınlarına ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlıyor.”
Kaynak: Editör:
Etiketler: BAĞIMLILIK, HAKKINDA, BİLGİLENDİRDİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı