BELEDİYE ARSALARI SATILACAK
Haber
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 11:40 Bu haber 5000 kez okundu
 
BELEDİYE ARSALARI SATILACAK
Bingöl Belediyesi, yatırım programında bulunan hizmetlerin gerçekleştirilebilmesi, SGK, Vergi gibi borçlarının ödenebilmesi için arsa satacak.
GÜNDEM Haberi
BELEDİYE ARSALARI SATILACAK

Bingöl Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısında, arsalar için satış kararı çıktı. Belediye meclisinde oy çokluğu ile alınan karar şöyle: “Belediyemiz yatırım programında bulunan hizmetlerin gerçekleştirilebilmesi, SGK, Vergi vs. borçlarının ödenebilmesi için finansmana ihtiyaç duyulmaktadır. Buna göre  08.07.2015 tarih ve 33 sayılı Belediye Meclisi Kararıyla Belediyemiz mücavir alan sınırları dahilinde bulunan ve mülkiyeti belediyemize ait olan taşınmazların satışı ile uygulama imar planında vasfını kaybeden park, yol   vb. alanların belediyemiz adına arsa olarak ihdas edilerek tesciline müteakip  satışının yapılması için Belediye Encümenine yetki verilmiştir. Ancak; aradan geçen zaman dahilinde belediyemiz mülkiyetindeki taşınmazların bir kısmı satılmış, bir kısmı işlem görüp yeni parsel numarası aldığından 08.07.2015 tarih ve 33 sayılı belediye meclis kararının ekindeki taşınmaz listesi yenilenmiş olup yazımız ekindeki listeye göre taşınmazların belediyemiz adına arsa olarak ihdas edilerek tesciline müteakip satışının yapılması için belediye encümenine yetki verilmesine oy çokluğu ile karar verildi.

ÇÖP KAMYONU ALINACAK

Belediye meclis toplantısında ayrıca, belediyeye iki adet sıkıştırmalı çöp kamyonu alınması kararı çıktı. Karar, üç parti meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle alındı.

HAYAT BOYU ÖĞRENME CADDESİ

Belediye hizmet binasının yapılmasıyla, belediye binası ile askeri alan arasında yeni caddenin açılması planlanıyor.

Yeni açılacak caddeye ‘Hayat Boyu Öğrenme Caddesi’ adı verilecek. Cadde ile ilgili belediye meclisinde alınan karar şöyle: “Hayat Boyu Öğrenme bireyin bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla hayat boyunca katıldığı her türlü etkinliğini kapsar. Hayat Boyu Öğrenme, okullar ile sınırlı kalmayan evde, işte, hayatın her alanında gerçekleşebilen temel kavramlardan biridir. Buna göre Türkiye Belediyeler Birliğinin talepleri doğrultusunda ve yukarıda bahsedilen nedenlerden dolayı, ilimiz Merkez Yenişehir Mahallesinde bulunan ve yeni Belediye Hizmet binamız ile Askeri alan arasında yeni açılacak caddenin "Hayat Boyu Öğrenme Caddesi" olarak isimlendirilmesine karar verildi.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, ARSALARI, SATILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı