Haber Detayı
26 Eylül 2019 - Perşembe 12:15 Bu haber 728 kez okundu
 
Belediye binası ödeneği tamam
Belediye Başkanı Arıkan: Askeri tesisler ve belediye hizmet binasında gecikmeye neden olan ödeneği temin ettik, planlamamızı yaptık
Haberi


Belediye hizmetlerinin programlı bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Başkan Arıkan, kentin önemli beklentileri arasında yer alan hizmetlere ilişkin birçok ihalenin tamamlandığını kaydetti. Belediye hizmet binası
Askeri alanda içerisinde yer alan tesislerin yapım işinin ihale edildiğini ifade eden Başkan Arıkan, “35 dönümlük askere alana karşılık daha önce imzalanan protokol çerçevesinde bulunan 100 ünitelik lojman, ısı merkezi binası, kantin binası, nöbetçi gözlem kulesi ve ısı merkezi binası onarım işini yakın zamanda ihalesini gerçekleştirdik. Yüklenici firmayla sözleşme imzalanmasıyla birlikte işe başlanacak. Gerek bizim gerekse ilimiz için önem arz eden yeni belediye hizmet binamıza da biran önce başlamak için ek bir protokol imzaladık. Buna göre, hem askeri tesislere hem de belediye hizmet binamıza eş zamanlı başlayacağız. Herhangi bir aksilik olmaması durumunda yakın zamanda şantiye kurulumları gerçekleştirilecek. Askeri tesisler ve belediye hizmet binasında gecikmeye neden olan ödeneği temin ettik, planlamamızı yaptık. Bundan sonraki süreç, daha planlı, daha hızlı ve daha sağlıklı ilerletilecektir” diye konuştu.
Üst ve altyapı hizmetleri
Ü
styapı ve altyapı hizmetlerine ilişkin ihalelerin gerçekleştirildiğini belirten Başkan Arıkan, şunları söyledi: “BSK asfalt ve kilitli parke taşı, yol yapım ve onarım işleri ile yağmur suyu, şebeke hatları, kanalizasyon hatlarına ilişkin ihale süreçlerimiz tamamlandı. Bu kapsamda doğalgaz hizmetlerinden dolayı tahrip edilen yollar onarılacak. İhtiyaç duyulan yollarda BSK asfalt çalışması yapılacak. İhtiyaç duyulan bölgelerde kaldırım çalışması yapılacak, imara yeni açılan yollar kilitli parke taşıyla kapanacak. 
Sosyal Yaşam Merkezi 
Engelli bireyler için projelendirilen Sosyal Yaşam Merkezi inşaatının yüzde 70 onarında tamamlandığını belirten Başkan Arıkan, yapım işinin hızlı bir şekilde ilerletildiğini vurguladı.
Arıkan, “Fırat Kalkınma Ajansı desteğiyle projelendirilen 2 bin metrekarelik alana sahip 2 Milyon 800 Bin TL yatırım bütçeli merkezimizin kaba inşaatı tamamlandı. 5 kattan oluşan merkezimizi tamamlayarak, engelli kardeşlerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.
Özel İdare Binası alanı
Çarşı merkezinde bulunan İl Özel İdaresi binası ve lojmanların yıkım ihalesinin de gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Arıkan, şunları söyledi: “Özel idare binasını lojmanlarının yıkımı yakın zamanda gerçekleştirilecek. Eski tahta barakaların bulunduğu alanla bütünleştirilecek kent meydanının devamı şeklinde projelendirilecek ve halkımızın hizmetine sunulacak.”

Kavşak düzenlemeleri
Çarşı merkezinde yol genişletme çalışması ile Çapakçur Viyadüğü girişlerinde düzenleme çalışmaları yapıldığını ifade eden Başkan Arıkan, şunları söyledi: “Hastane Caddesi’nde bulunan bir sokağımızı yaklaşık 2 metre genişlettik. Bu çalışma oradaki trafiği olumlu yönde etkiledi ve bölge esnafına nefes aldırdı. Çarşı merkezinde bulunan bazı cadde ve sokaklarımızın genişletilmesine yönelik planlama çalışmalarımız sürüyor. Diğer taraftan Çapakçur Viyadüğünün orta refüjünü çiçeklendirdik, köprünün her iki girişinde de düzenleme ve peyzaj çalışmalarımız sürüyor. Kavşaklarımızı düzenledik, peyzaj çalışmalarımızı tamamladık. Yakın zamanda Kültür Kavşağı’nda yol genişletme çalışmalarına başlayacağız.”
Çarşı trafiği düzenlemeleri
Çarşı trafiğinin rahatlatılmasına yönelik önemli planlamaların yapıldığını kaydeden Başkan Arıkan, “Şehir trafiğindeki sorunların bir parçası olan köy ve ilçe minibüslerini eski otogarda tek çatı altında toplatılmasına yönelik kararımız aldık ve uygulamaya geçirdik. Zabıta ekiplerimiz, trafik polisinin de desteğiyle sıkı denetimler gerçekleştiriyor. Çarşı merkezinde alternatif yollar açacağız, yine bazı yollarımızı genişleteceğiz, yapılacak otoparklarla da çarşı trafiğindeki soruna köklü çözümler üreteceğiz” diye konuştu.
 “İlimizi hep birlikte kalkındıracağız”
İhtiyaç odaklı çalışarak, vatandaş ve paydaş kurumlarla ortak akıl ekseninde çalışacaklarını vurgulayan Başkan Arıkan, “Park düzenlemelerinden, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere, üstyapıdan altyapıya, kaldırım işgallerinden kaçak yapılaşmalara tüm çalışmalarımızı vatandaşlarımızla ve ilgili kamu kurumlarımızla el ele gönül gönüle vererek ilimizi hep birlikte kalkındıracağız. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, halktan aldığımız bu yetkiyi, halka hizmet noktasında en doğru şekilde kullanacağız ve ilimizin yarınlarını hep birlikte inşa edeceğiz.” Diye konuştu. 

‘Kentsel Dönüşümde Önemli Mesafe Aldık’
Beledİye Başkanı Erdal Arıkan, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesindeki sorunların giderilmesinde ve hak sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilmesi adına önemli mesafe alıklarını söyledi.
Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve inşaat sektörünün güçlü firmalarıyla önemli görüşmeler yaptıklarını söyledi. Hak sahiplerinin müsterih olmasını isteyen Arıkan, projedeki sorunların giderilmesi ve hak sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilmesi adına önemli mesafe alıklarını belirtti.
Arıkan, yaptığı açıklamada: ‘‘Önemsediğimiz projelerin başında yer alan kentsel dönüşüm projemizdeki sorunları çözmek ve hak sahiplerinin mağduriyetlerin gidermek için önemli mesafe aldık. Gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı düzeyinde gerekse güçlü firmalar düzeyinde önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Bunlara ilişkin detayları yakın zamanda açıklayacağız, hak sahiplerimiz müsterih olsun projeyi hayata geçirme noktasında tüm enerjimizi harcıyoruz” şeklinde konuştu.

‘İmarda Radİikal Kararlar Alındı’
İmar alanında radikal kararlar alındığını söyleyen Belediye Başkanı Erdal Arıkan, imarda hiçbir yanlış uygulamanın hayata geçmesine müsaade etmeyeceklerini söyledi.
Göreve geldikleri günden bu yana imar konusunda yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Erdal Arıkan, imarda hiçbir yanlış uygulamanın hayata geçmesine müsaade etmeyeceklerini söyledi.
Arıkan, yaptığı açıklamada: ‘‘Göreve geldiğimizde tüm dosyaları inceleme altına aldık, yanlış işlem yapılan veya bir takım eksiklikleri bulunan tüm işleri durdurduk. Bunun yanında evraklarında herhangi bir eksiklik bulunan tüm işleri de hızlandırdık. İnşaatlara yönelik denetimleri sıkılaştırdık, kaçak yapılaşma ve metruk yapılara yönelik ciddi çalışmalar yürüttük. Tespit ettiğimiz ve işlemleri tamamlanan büfeleri kaldırdık, metruk yapıları yıktık. İmar uygulamaları noktasında yanlış hiçbir uygulamanın hayata geçirilmesine müsaade etmeyeceğiz.” Dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Belediye, binası, ödeneği, tamam,
Haber Videosu
Yorumlar
BİNGÖL Egazete
Yazarlar
Önemli Haberler
Anketler
Belediye'ye devredilen askeri alana ne yapılsın ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
63
0
3
9
18
30
2
Trabzonspor
58
0
3
10
16
29
3
Sivasspor
54
0
6
9
15
30
4
Galatasaray
52
0
5
10
14
29
5
Beşiktaş
50
0
9
5
15
29
6
Fenerbahçe
49
0
9
7
14
30
7
Alanyaspor
48
0
8
9
13
30
8
Göztepe
38
0
12
8
10
30
9
Gaziantep FK
38
0
10
11
9
30
10
Antalyaspor
37
0
11
10
9
30
11
Kasımpaşa
36
0
14
6
10
30
12
Gençlerbirliği
32
0
14
8
8
30
13
Denizlispor
32
0
14
8
8
30
14
Yeni Malatyaspor
29
0
15
8
7
30
15
Çaykur Rizespor
29
0
16
5
8
29
16
Kayserispor
28
0
15
7
7
29
17
Konyaspor
27
0
12
12
5
29
18
MKE Ankaragücü
25
0
15
10
5
30
Arşiv