BİNGÖL’DE 221 MİLYON LİRALIK EĞİTİM YATIRIMI YAPILDI
Haber
13 Ocak 2021 - Çarşamba 11:11 Bu haber 3668 kez okundu
 
BİNGÖL’DE 221 MİLYON LİRALIK EĞİTİM YATIRIMI YAPILDI
İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, 2020 yılı içinde eğitime 221 milyon TL’lik yatırım yapıldığını belirtti.
EĞİTİM Haberi
BİNGÖL’DE 221 MİLYON LİRALIK EĞİTİM YATIRIMI YAPILDI

Eğitim yatırımlarıyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Bingöl’de hem fiziki hem de eğitim niteliğinin arttırılmasına yönelik olarak yapılan yatırım çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

Bingöl’de 2020 yılı için yaklaşık 221 milyon TL’lik kaynakla başta okulların onarımı ve depreme karşı güçlendirilmesi olmak üzere birçok alanda çalışmalar yürüttüklerini belirten Güney, “Valiliğimiz tarafından; il merkezinde, ilçelerde ve köylerde 45 okulumuzun onarımı, 2 yeni okul ve 1 öğretmenevi inşaatı için planlama yapıldı. Bunlardan 8 okul ve lojman inşaatımız tamamlandı. İlimizde 22 okul, 3 lojman ve 3 pansiyon olmak üzere toplam 28 proje 2020 yılı yatırım programına alındı. Ayrıca ilimizde 2021 yılı yatırım tekliflerimiz arasında 12 derslikli Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, 12 derslikli spor lisesi ve Solhan ilçemizde 50 yataklı öğretmenevi bulunmaktadır. Bu proje tekliflerimizim yatırım tutarı ise 46 milyon 700 bin TL’dir.

İlimizdeki eğitimle ilgili sorun ve talepleri öncelikli bir şekilde gündemine alarak eğitim yatırımlarında her daim yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Kadir Ekinci’ye,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İlimiz Milletvekili Sayın Dr. Cevdet Yılmaz’a, Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek’e şahsım ve kurumum adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL’DE, 221, MİLYON, LİRALIK, EĞİTİM, YATIRIMI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı