BİNGÖL HALA BAŞLAMADI
Haber
05 Ağustos 2021 - Perşembe 11:24 Bu haber 3204 kez okundu
 
BİNGÖL HALA BAŞLAMADI
Erzurum’un Çat ilçesinde, Karlıova depreminde evleri hasar gören vatandaşlar için konut yapımları devam ediyor, Bingöl’de henüz somut çalışma yok.
GÜNDEM Haberi
BİNGÖL HALA BAŞLAMADI

AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Polat ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Erzurum Çat’ta yapılan deprem konutlarını inceledi.

Ziyaret sonrası açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Karlıova depreminden etkilenen bölgelerde yapılan deprem konutlarının devam ettiğini belirterek, “Bingöl'ün Karlıova ilçesinde geçen yıl haziran ayında meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen Çat ilçemizde depremzedeler için inşa edilecek 575 konut ve 443 ahırın temelini atarak haziran ayında çalışmalara başlamıştık. Şu anda Tuzluca Mahallemizde yapılan deprem konutlarını inceliyoruz. Gördüğümüz kadarıyla herhangi bir problem yaşanmadan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Tamamen çelik konstrüksiyondan yapılan konut ve ahırlar doğa dostu olarak biliniyor. Çalışmalar tamamlandığında depremden etkilenen vatandaşlarımız eskisinden daha iyi ve konforlu binalara kavuşmuş olacaklar” dedi.

BİNGÖL’DE HALA KONUT YAPIMLARI BAŞLAMADI

Karlıova İlçesinde 14 Haziran 2020 tarihinde meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremde, Karlıova, Adaklı ve Yedisu’nun yanı sıra Erzurum’un Çat İlçesinde de hasar meydana geldi.

Depremin ardından hem Bingöl’ün ilçelerinde hem de Çat’a hasar tespit çalışmaları yapılarak hak sahipleri belirlendi. Çalışmaların ardından Erzurum’un Çat ilçesinde evleri zarar görev vatandaşlar için yeni konutların yapımına başlanırken, Bingöl’de hala yer seçim çalışmaları tamamlanamadı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL, HALA, BAŞLAMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı