BİNGÖL’ÜN YOLLARINI MECLİSE TAŞIDI
Haber
05 Nisan 2021 - Pazartesi 18:27 Bu haber 1611 kez okundu
 
BİNGÖL’ÜN YOLLARINI MECLİSE TAŞIDI
Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Karlıova-Yedisu ve Bingöl-Erzincan karayolları ile ilgili meclise soru önergesi verdi.
SİYASET Haberi
BİNGÖL’ÜN YOLLARINI MECLİSE TAŞIDI

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından cevaplandırılması istemiyle verdiği soru önergesinde; Bingöl-Erzincan ve Karlıova-Yedisu ilçeleri arasında yol yapımı ve düzenleme çalışması projesi olup olmadığını sordu.

Karaduman, önergede, şu ifadelere yer verdi: “Bingöl Karlıova-Yedisu ilçeleri arasındaki yol aynı zamanda Bingöl-Erzincan bağlantısını da sağlamaktadır. Uzun zamandır belirtilen yol güzergâhında can kaybına sebep olan kazalar gerçekleşmektedir. Önceki dönemlerde bölgedeki yol sorunuyla ilgili çeşitli vaatler dillendirildiği halde gerekli düzenlemeler yapılmamıştır. Karayolunda gerekli çalışmaların yapılarak kaza riskinin azaltılmasıyla birlikte ulaşımın kolaylaştırılması beklenmektedir.

Bu bağlamda; Bakanlığınızın Bingöl-Erzincan ve Karlıova-Yedisu ilçeleri arasında yol yapımı, düzenleme çalışması projesi var mıdır? 2021 yılı yatırım programında bahsi geçen bölgeler yer almakta mıdır? Bu bölgeler için de kaynak ayrılmış mıdır? Yedisu-Üçdamlar mevkiinin stabilize yoldan asfalt ve bölünmüş yola çevrilmesi projesi var mıdır? Bakanlığınız süresinde bölgede yol yapım veya onarım çalışması yapılmış mıdır? Yapılan bakım ve onarım çalışmalarının maliyeti toplamda ne kadar olmuştur?” diye sordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL’ÜN, YOLLARINI, MECLİSE, TAŞIDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı