BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI, HASTANEYE BAŞLANAMADI
Haber
02 Kasım 2021 - Salı 11:20 Bu haber 35169 kez okundu
 
BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI, HASTANEYE BAŞLANAMADI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2021 yılı bütçe görüşmeleri sırasında Bingöl Devlet Hastanesinin 500 yataklı olarak yapılacağını söylemişti. 2022 yılı bütçe görüşmeleri başladı ancak hastane inşaatına başlanamadı.
GÜNDEM Haberi
BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI, HASTANEYE BAŞLANAMADI

Bingöl Devlet Hastanesi yanında yeni bir hastane yapılması konusu 2017 yılında dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından gündeme getirildi. 2017 yılında devlet hastanesinin açılışı için Bingöl’e gelen Akdağ, “Şu anda resmi açılışını yaptığımız 250 yataklı Bingöl Devlet Hastanemizin bulunduğu alanı genişleterek, Bingöl için Allah'ın izniyle en az 30 sene sağlık hizmetleri mükemmel bir şekilde gerçekleştirecek büyük bir kampüse dönüştüreceğiz. Bir anlamda sayın Cumhurbaşkanımızın şehir hastaneleri olarak ifade ettiği hastanelerin Bingöl ölçeğindeki bir örneğini de burada yapmış olacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Akdağ’ın bu açıklamalarının ardından Bingöl’de yapılacak yeni hastanenin 400 yataklı olacağı, binanın Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak kullanılacağı belirtildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, 2021 bütçesi görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, Bingöl, Batman, Kars, Muş, Siirt ve Şırnak’ta 500 yataklı hastaneleri 2023 yılına kadar tamamlayacaklarını söylemişti.

Bingöl Valiliği de, şehir hastanesi niteliğinde olacak Bingöl Devlet Hastanesinin yatırım bedelinin 240 milyon TL olduğunu açıklarken, hastanenin 2023 yılında hizmete açılacağını belirtmişti.

18 Ocak 2021 tarihinde yapılan AK Parti Bingöl 7. Olağan Kongresine katılan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz da, “Bingöl’e, mevcut hastanemizin yanına 500 yataklı yeni bir şehir hastanesi inşa edeceğiz inşallah. Bu yıl inşallah ihalesi yapılacak, 2023 perspektifinde Bingöl büyük bir sağlık kampüsüne kavuşmuş olacak” demişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2021 yılı bütçe görüşmeleri sırasında Bingöl Devlet Hastanesinin 500 yataklı olarak yapılacağını söylemişti. 2022 yılı bütçe görüşmeleri başladı ancak hastane inşaatına başlanamadı. Bingöl Devlet Hastanesinin 2022 yılı bütçesine yeniden girmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜTÇE, GÖRÜŞMELERİ, BAŞLADI,, HASTANEYE, BAŞLANAMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı