GÜNLÜK VAKA SAYISI 50’Yİ GEÇTİ
Haber
29 Temmuz 2021 - Perşembe 10:50 Bu haber 1985 kez okundu
 
GÜNLÜK VAKA SAYISI 50’Yİ GEÇTİ
Bingöl’de son iki haftadır tırmanışa geçen vaka sayıları hızla artıyor. Geçen hafta 100 binde 90 olan vaka sayısı, 100 binde 130’a yükseldi.
GÜNDEM Haberi
GÜNLÜK VAKA SAYISI 50’Yİ GEÇTİ

Kısıtlamaların kaldırılması, vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaması, milletvekillerinin kalabalık toplantılar düzenlemesi nedeniyle vaka sayıları hızla artışa geçti. Bayramda yapılan yoğun ev ziyaretleri, toplu alanlarda maske kullanılmaması ve aşılamanın yeterli düzeyde olmaması da vaka sayılarının artmasına neden oldu.

Aşılama oranının en az olduğu illerden biri olan Bingöl, son iki haftada vaka sayılarının en çok arttığı illerden biri olarak dikkat çekiyor. Geçen hafta 100 binde 90 olan vaka sayısı, 100 binde 130’a yükseldi. Bu veriler, Bingöl’de günlük vaka sayısının ortalama 52’yi bulduğunu gösteriyor.

AŞI ÇAĞRISI

Artan vaka sayıları ile ilgili Bingöl Valiliğinden yapılan uyarıda, “17-23 Temmuz 2021 tarihleri arasında 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayımız:  130,70. Salgını kontrol altında tutma gücümüzü zora sokmayalım. Salgınla etkin mücadele için aşı olup tedbirlere uyalım. Haydi Bingöl aşıya” denildi.

Bingöl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise, şu ifadelere yer verildi: “Günlük vaka sayısı 20 bine yaklaştı. Salgınla mücadelenin kurallarına uyarsak ortalama bir hafta sonra sonuç almaya başlar, aşımızı yaptırırsak salgına son vermek için harekete geçmiş oluruz. İlk doz aşılar gibi, zamanı gelmiş ikinci ve üçüncü doz aşılar da son derece önemli.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜNLÜK, VAKA, SAYISI, 50’Yİ, GEÇTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı