İMAM HATİP LİSELERİ YILSONU ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Haber
10 Haziran 2022 - Cuma 09:00 Bu haber 7670 kez okundu
 
İMAM HATİP LİSELERİ YILSONU ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından yılsonu etkinliği düzenlendi. Bingöl Üniversitesinde düzenlenen etkinliğe, Vali Yardımcısı Fatih Kaya, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, STK temsilcileri, okul idarecileri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.
EĞİTİM Haberi
İMAM HATİP LİSELERİ YILSONU ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Programda konuşan Vali Yardımcısı Fatih Kaya, “Bu ülkenin teminatı olan siz öğrencilerimizi yetiştirmeye devam ediyoruz. Sizler, İmam Hatipli olmanın bilincinde, imam hatipli olmanın gururunu yaşayacak hem akademik başarı ve hem de sosyal bir kişiliğe sahip, çevresi ile iyi ilişkiler kurabilen davranışları ile örnek insanlar olacaksınız. Bugün bu etkinlikte emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ise, kişisel gelişim, kariyer planlaması ve meslek seçimi konularında öğrencilere bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Çapak, şunları söyledi: “Her şeyden önce hayatta bir idealiniz olmalı. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Okulunuz, hocalarınız kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeniz için tüm imkanlarını seferber ediyor. Size düşen de bu imkanları en iyi şekilde değerlendirmektir. Her şeyden önce hayatta ideallerinizin olması gerekiyor. Bu yüzden kendinize kalite ölçüsünde bir hedef koymayı asla unutmayın ve hedefinize ulaşmak için özveriyle çalışın.”

İl Milli Eğitim Müdürü Hali Yücel ise, “Akademik başarı ve değerler eğitiminde öncü okullarımız olan imam hatip liseleri, yıllardır yetiştirdiği öğrenciler ile ülkemiz başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına barış, kardeşlik, güven, adalet gibi temel görevleri misyon edinerek eğitime yeni bir bakış açısı kazandırmışlardır.

2021 yılında yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavında Anadolu İmam Hatip liselerinde okuyan 397 öğrencinin ilk 1000’de yer alması bu okullarımızın başarı anlamında geldiği noktayı gözler önüne sermektedir” dedi.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından öğrenciler tarafından şiir ve ilahilerin okuduğu etkinlikte, İmam Hatip Liselerinin yıl boyunca yaptığı etkinlikler ve okul tanıtımlarının ardından etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İMAM, HATİP, LİSELERİ, YILSONU, ETKİNLİĞİ, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı