Haber Detayı
19 Şubat 2015 - Perşembe 11:01 Bu haber 1938 kez okundu
 
Muhittin Ağırbaş, Ak Parti’den aday
Muhittin Ağırbaş, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bingöl Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.
Siyaset Haberi


Düzenlediği basın toplantısında Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bingöl Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Muhittin Ağırbaş, “28 Şubat Askeri Darbesinden hemen sonra, ülkemizde yaşanan kaos, ülkemizi bir çıkmaza sürüklerken, milletimizin duyarlı, korkusuz ve cesaretli tutumu vesilesi ile ‘muhtar bile olamaz’ mantığı ile söz söyleyebildikleri, yiğit, cesur, Anadolu’nun bağrında yetişmiş kahraman ve cihan lideri sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Ak Parti kurulmuştur” dedi.

Ak Parti’nin gücünü halktan aldığını söyleyen Ağırbaş, “Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana rahmetli Adnan Menderes, Turgut Özal ve Necmettin Erbakan liderliğinde ki iktidarların ve ortağı oldukları yönetimlerin, daha da ötesinde milli bir yönetim 2002 yılında, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın basiretli, ferasetli, becerikli, kaliteli, özverili, samimi ve hizmet aşkı ile yüklü çalışmaları neticesinde iktidara gelmiştir. Allahın inayeti ile 2023, 2053 ve 2071 hedefleri ile Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, kattığı şerefle birlikte, milletimizin teveccühünü de alarak, hedeflere doğru ilerlemeye devam edecektir.”

“TÜRKİYE, AK PARTİ İLE ÖZE DÖNÜŞ YAPTI”

Ak Parti iktidarı ile Türkiye’de köklü değişimlerin yaşandığını anlatan Ağırbaş, “Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte, sırtını doğuya ve Osmanlı mirası topraklara tamamen dönerek, ülkemizi deney tahtası haline çeviren; bir kısım yönetimler,  bir kısım bürokratlar, bir kısım şirketler, bir kısım STK’lar ve bir kısım medya, dahili ve harici diğer işbirlikçileri ve ihanet şebekeleri ile sistemi ve gelenekleri alt üst etmiştir. Suni kavgalarla, yapay kaoslarla, batı ürünü argümanlarla, kardeş kavgasına sebebiyet verilmiş ve milletimizin arasına fitne ve tefrika tohumları ekilmiştir. Osmanlının dağılıp, parçalanarak bölünmesi yetmemiş, güzelim ülkemizi de paramparça etmek istemişlerdir. Askeri darbeler, faili meçhul cinayetler, senaryosu; siyonizm ve destekçileri tarafından hazırlanmış ideolojik hareketler, ne idüğü belirsiz yapılanmalar, menşei meçhul örgütlenmeler; milletimizin, basiretli, ferasetli ve iradeli duruşunun karşısında daha fazla direnememiştir ve bu fesat yuvası yapılanmaların yok oluş süreci, 2002 yılında Ak partinin iktidara gelişi ile birlikte başlamış ve böylelikle milletimizin özüne dönüş , diriliş, gelişme, yenilenme ve büyüme süreci canlanarak hayat bulmuştur. Yeni Türkiye dediğimiz sürece; her bir vatandaşımızın milli bir uyanış olarak bakmasını sağlamamız gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

“MUHALEFETİN POLİTİKALARI BECERİKSİZCE”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan övgüyle bahseden Ağırbaş, “Muhalefet partilerinin liderleri, her ne kadar sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a rakip olduklarını zannetseler de, sayın Cumhurbaşkanımızın rakipleri süper güç olan devletlerin liderleri olan; Obama ve Putin olmuştur. Cihan lideri olan; sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde, ülkemiz yenilenirken, muhalefetin anlamsız tepkileri ve beceriksiz politikaları karşısında milletimiz gereken tepkiyi vermelidir. Vizyonu olmayan, misyon üstlenememiş, fikir ve strateji yoksunu, ahlak sermayesini tüketmiş, asalet fakiri, medeniyetimizin öğretilerinden nasibini alamamış, hukuk dışı davranışları şiar haline getirmiş bir kısım muhalif hareketlerin davranışları milletimizin dikkatinden kaçmamıştır ve milletimiz legal çizgi dışına çıkmadan, demokrasi zemininde, sandık başında muhalefete karşı en güzel cevabı vermiştir. Ülke ekonomisindeki gelişmeler son derece başarılı olarak, yabancıların iştahını kabartan bir unsur haline gelmiştir, yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi haline gelen ülkemizin istikrarlı ve her geçen yıl kat ve kat büyüyen ekonomisi toplumun en derinlerine kadar yansımıştır. Toplumun her kesiminin refah seviyesinde artışa vesile olan ekonomik gelişmeler, öyle ki; kirli yapılanmaların en alt gelir seviyesine sahip kişilerinin bile bankalarını kurtarabilmek için hesaplarına on binlerce lira para yatırabilmelerini sağlamıştır” dedi.

“KARDEŞLİĞİ YENİDEN TESİS ETMELİYİZ “

Ortadoğu’da yaşanan olaylara değinen Ağırbaş, “Arap baharı ile birlikte dengelerin değiştiği Ortadoğu, konjonktüre bağlı olmayan çözüm sürecinin katkılarıyla 1000 yıldır kardeşçe yaşadığımız Osmanlı bakiyesi topraklarda kardeşliğin yeniden tesis edilerek zihinlerimizde ki sınırların ortadan kalkmasına vesile olan yeni bir yapılanma içersindedir. Milyonlarca kardeşimizin acımasızca katledildiği topraklarda barışın ve kardeşliğin idamesi için üzerimize düşen sorumlulukların eksiksiz ve tam olarak kendi öz politikamız ile hayat bulacağı günler yakındır. Bir mıh bir ülkeyi kurtarır mı? Elbette kurtarır. Bir mıh, bir nalı. Bir nal, bir atı. Bir at, bir komutanı. Bir komutan, bir orduyu. Bir ordu, bir ülkeyi kurtarır. Ak parti kadroları, ülkenin yenilenmesine ve ilerlemesine çalışırken, bu bilinç içerisinde hareket etmeli ve kesinlikle rehavete kapılmamalıdır. Ülkemizin ve milletimizin bekası, refahı ve selameti için yapılan çalışmaların idamesi ve hedefe ulaşması ak parti kadrolarının hücrelerini yenilemesiyle mümkündür. Bu hücrelerin yenilenmesi atın ayağında bulunan eskimiş nalların ve mıhların değişimiyle mümkündür.”

“ YENİ TÜRKİYE’DE BENDE VARIM”

Kibir günahı en büyük günahtır. Şeytanın cennetten kovulmasına ve tekrar kabul edilmemesine neden olmuştur, Ak Parti kadrolarının içerisinde bulunan kibir sahibi kişiler gidişatı yavaşlatmakta ve sıçrayışa engel olmaktadır. Önümüzdeki seçimlerle birlikte ak parti kadrolarının kibir sahibi kişilerden kurtularak Sayın Başbakanımızın çalışma prensiplerine ve felsefesine ayak uydurabilecek, liyakat ve ehliyet sahibi kişilerin, akıl ve izan sahibi kişilerin, ilim ve irfan sahibi kişilerin, fikir ve strateji üretebilen kişilerin, hak ve hukuka riayet eden ahlak sahibi kişilerin, tevazu ve vakar sahibi kişilerin belirlenmesinde, alışılmış ve sıradan yöntemlerin dışına da çıkılarak, güvenilir kaynaklar ve çaprazlama yöntemine de başvurularak, 2015 seçimleri ile birlikte Ak Parti’nin kadrolarında hizmete başlaması gerekmektedir. Sahada tecrübe edinerek deneyim kazanmış ve ihanet şebekelerini bakışlarından dahi anlayabilecek, feraset sahibi kişilerle oluşturulacak çoğunluk, meclise girerek milletimizin hak ettiği anayasayı titizlikle hazırlamalı ve devletimizin yenilenmesine, ülkemizin büyümesine, milletimizin akciğerlerinin temizlenmesine vesile olmalıdır.

Bu vesile ile, ülkemize, milletimize, bölgemize ve ilimize; yukarıda saydığım ilkeler doğrultusunda, kararlı bir şekilde, cesurca ve yılmadan çalışacağıma sizlerin huzurunda yüce Rabbime söz veriyorum. Gereken hassasiyetleri gösteren takım arkadaşlarımla birlikte, öncelikle ailemin ve çocuklarımın rızasına başvurarak ve siz değerli hemşerilerimin ve milletimin de rızasını talep ederek, ‘Yeni Türkiye’de bende varım’ diyorum ve 2015 seçimlerinde Ak parti’den Bingöl milletvekilliği için aday adaylığımı sizlerin huzurunda açıklıyorum. Ülkemize, milletimize ve siz değerli hemşerilerime hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

            

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Muhittin, Ağırbaş,, Ak, Parti’den, aday,
Haber Videosu
Yorumlar
BİNGÖL Egazete
Yazarlar
Önemli Haberler
Anketler
Belediye'ye devredilen askeri alana ne yapılsın ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Arşiv