“TAPULU ARAZİLERİM GÖÇERLERE VERİLİYOR”
Haber
08 Haziran 2021 - Salı 10:34 Bu haber 2348 kez okundu
 
“TAPULU ARAZİLERİM GÖÇERLERE VERİLİYOR”
Köydeki arazilerinin, izni olmadan göçerlere kiraya verildiğini belirten Ahmet Tolmaç adlı vatandaş, mağduriyetinin giderilmesini ve arazilerinin kendisine geri verilmesini istedi.
GÜNDEM Haberi
“TAPULU ARAZİLERİM GÖÇERLERE VERİLİYOR”

Karlıova İlçesi Kaynarpınar Köyü Yukarıkayık mezrasında tapulu arazilerim bulunduğunu belirten Tolmaç, “Aile bireyleri ile müşterek tapulu olan, hissemin bulunduğu arazilerde tarım ve hayvancılık işi ile uğraşmak için Aydın’dan Bingöl’e geldim. Ancak tapulu arazilerimiz, para karşılığında göçerlere kiraya verilmektedir. Benim rızam olmadan tapulu arazilerimiz kiraya verilerek, arazilerimiz üzerinden haksız kazanç elde edilmektedir. Bir nevi arazilerimiz gasp edilmiş durumdadır.

Bingöl İl Tarım Müdürlüğünün ‘düzenlenmiş olan özel kiralama belgesinin iptal edildiğine dair’ 12.06.2020 tarihli yazıları tarafıma ulaştırılmıştır. Ancak bu yıl da, yine arazilerimin göçerlere kiralanmasına devam edilmiştir” dedi.

Arazilerinin başkalarına kiraya verilmesi nedeniyle mağdur olduğunu belirten Tolmaç, “Tapulu arazilerimiz göçerlere para karşılığında kiraya verildiği için köyümüze gidip arazimizle uğraşamıyoruz. Ben yaklaşık 12 yıldır, arazilerimin başkaları tarafından kiraya verilmemesi, bana geri verilmesi için mücadele vermeme rağmen bir sonuç alamadım.

Arazilerimin tapularının olmasına rağmen, gerek Bingöl Valiliğine, gerek Karlıova Cumhuriyet Savcılığına yaptığım başvurulardan da bir sonuç alamadım. CİMER’e yaptığım şikayette de, tarım il müdürlüğüne yönlendirildim. Yıllardır yaşadığım mağduriyete son verilmesini, tapulu arazilerimin bana iade edilmesini istiyorum. Yetkililerin desteğini bekliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “TAPULU, ARAZİLERİM, GÖÇERLERE, VERİLİYOR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı