Haber Detayı
01 Ocak 2018 - Pazartesi 10:32 Bu haber 230 kez okundu
 
Üniversite büyüyor
Yıl değerlendirme toplantısında konuşan Rektör Çapak, Kütüphane, Hayvan Hastanesi, İlahiyat Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakülte binaları inşa edeceğiz” dedi.
Haberi


Bingöl Üniversitesi Rektörü Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, çalışma arkadaşları ve üniversite senato üyeleri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Ali Mantı, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve İl Emniyet Müdürü Metin Akay’ında aralarında bulunduğu heyetle birlikte yılsonu değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen toplantıda Bingöl Üniversitesi’nde yıl içinde yürütülen faaliyetler ve yapılan yatırımlar hakkında bilgi paylaşan Rektör Çapak, yapımı devam eden ve yapılması planlanan yatırımlarla alakalı sunum yaptı.

Değerlendirme toplantısında, Pilot Üniversite seçilmenin Bingöl’e ve Bingöl Üniversitesi’ne sağlayacağı maksimum fayda üzerinde duruldu.

Rektör Çapak sunumunda şu bilgileri verdi; “2017 yılı içerisine çok şey sığdırmaya çalıştık. Kampüsümüzü daha da güzelleştirmek ve daha güzel bir yaşam alanına kavuşturmak için çeşitli projeler hayata geçirdik. ‘Daha yeşil bir kampüs’ sloganıyla sadece bu yıl bin 500 adet farklı türlerde fidan dikimi gerçekleştirdik. Daha modern ve 24 saat esasına dayalı faaliyet vermesini planladığımız harika bir mimariye sahip kütüphanemizin inşaatına başladık. 2018 yılı içerisinde İnşallah bölgenin en büyük kütüphanesini Bingöl’e kazandırmış olacağız. BESYO’muz kapsamında yapımına başladığımız çok amaçlı spor salonumuz da kampüsümüzün çehresini değiştirecek güzel bir proje. Çevre sulama sistemimizi tamamen yeniledik. Bunun yanında kampüsümüz içinde gerek personelimiz gerek dışarıdan da çocuklarımızın faydalanabileceği bir adet Uygulama Kreşi ve Anaokulu’nu da üniversitemize kazandırdık” dedi.

Bingöl Üniversitesi’nin bilimsel açıdan gösterdiği başarılara da değinen Prof. Dr. Çapak, “Üniversitemizi akademik çalışmalarıyla temsil eden hocalarımız oldu. “Webometrics” sıralamalarında bilim adamlarının yayınları ve bu yayınların aldığı atıflar dikkate alınarak yapılan sıralamada ülkemizdeki ilk bin araştırmacının içinde Prof. Dr. Mehmet Çiftçi ve Prof. Dr. Ramazan Solmaz hocalarımız yer alarak üniversitemizi çok önemli bir platformda temsil ettiler. Ayrıca yine Prof. Dr. Ramazan Solmaz hocamız alanında dünyanın en iyi ve TÜBİTAK A sınıfı dergi kategorisinde yer alan Corrosion Science dergisinde yayınlanan makalesi en fazla atıf alan makaleler sıralamasında birinci olması ve dünyanın en büyük yayınevi olan Elsevier tarafından ödüle layık görülmesi de bizim için gurur verici oldu. Patent alanında da iki hocamız yaptıkları çalışmalarla patent alıp üniversitemizi güzel bir şekilde temsil ettiler” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki dönem yapılması planlanan projelere de değinen Rektör Çapak, “Özellikle hayvan hastanesi projemiz bölgenin en büyük, en donanımlı, acil girişi ve yoğun bakım ünitesi olan bir proje. 4 bin metre kare alan üzerine kurulacak olan hastanemizin büyük ve küçük hayvan girişleri ayrı şekillerde olacak. Bu hastanemizi Bingöl’e kazandırmış olacağız İnşallah. İlahiyat Fakültemiz de mimari olarak olağanüstü bir proje. Bingöl’ümüze yakışacak bir mimari çalışma olacak. Bunun yanında hem diş hekimliği fakültesi hem de sağlık bilimleri fakültemizin binalarını da inşa edeceğiz. Yazın güneşe maruz kalan, kışın da kar altında kalan araçlarımızı için büyük bir hangar yapacağız. Yine lojmanlarımızla iç içe olan konuk evini de bize tahsis edilen yeni arazimize yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Yılmaz, “Her zaman destek vereceğiz”

Rektör Çapak’ın ardından konuşan  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Üniversitesi’nin hızla büyüdüğünü görmenin çok güzel olduğunu dile getirdi. Bingöl Üniversitesi’nin projelerine her zaman destek vereceklerini ifade eden Yılmaz, üniversitenin gelişimine vesile olan herkese teşekkür etti.

Bingöl Üniversitesi, Avukat alacak

Bingöl Üniversitesi, bünyesinde görevlendirmek üzere avukat alımı yapacağını duyurdu. 

Bingöl Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan avukat ilan duyurusunda, ''Üniversitemiz Hukuk Müşavirliğinde istihdam edilmek üzere Yükseköğretim Üst Kuruluşları İle Yükseköğretim Kurumları Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Giriş Sınavı ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre 1 (bir) adet Avukat kadrosuna sınavla atama yapılacaktır.'' ifadeleri kullanılmıştır. 

AVUKAT ALIM İLANI

Bingöl Üniversitesi tarafından yayımlanan avukat alım ilanında, Üniversitesinin Hukuk Müşavirliğinde görevlendirilmek üzere 1 adet avukat alımı yapılacağı duyuruldu. İlanda yayımlanan detaylara göre, alımı yapılacak avukatın kadro derecesi 6 olarak açıklandı.

İLANA BAŞVURU DETAYLARI

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinden yayımlanan ilanda, başvuru yapacak adaylara ilişkin başvuru koşulları da açıklandı. İlan başvuru yapacak adaylara ilişkin yayımlanan başvuru koşulları arasında, 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, -Hukuk Fakültesi mezunu olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, -Başvuru tarihinin son günü itibariyle Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, - En az 3 (üç) yıl mesleği ile ilgili fiilen çalışmış olmak ve belgelendirmek, maddeleri yer aldı.

BAŞVURU ŞEKLİ VE GEREKLİ EVRAKLAR

Söz konusu ilana başvurular şahsen veya posta yoluyla aşağıda belirtilen tarihler arasında yapılacaktır. İlana başvuruda bulunacak adayların başvuru sırasında teslim etmeleri gereken evraklar bulunuyor. Başvuru Formu, fotoğraf, Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı örneği, KPSS (B) sonuç belgesinin barkotlu bilgisayar çıktısı, Avukatlık ruhsatnamesinin onaylı örneği, Özgeçmiş, Mesleği ile ilgili fiilen çalıştığına dair onaylı deneyim belgesi ve SGK hizmet dökümü Evrakların resmi kurumlarca onaylı olması gerekmektedir.

BAŞVURU SÜRECİ

Bingöl Üniversitesi tarafından yayımlanan avukat alım ilanına başvurular, 31.12.2017 – 16.01.2018 tarihleri arasında Bingöl Üniversitesi Rektörlüğüne yapılacaktır. 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Üniversite, büyüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
BİNGÖL Egazete
Yazarlar
Önemli Haberler
Anketler
Belediye'ye devredilen askeri alana ne yapılsın ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
34
0
2
4
10
16
2
Galatasaray
26
0
4
5
7
16
3
Kasımpaşa
26
0
6
2
8
16
4
Antalyaspor
26
0
5
2
8
15
5
Trabzonspor
25
0
4
4
7
15
6
Yeni Malatyaspor
25
0
4
4
7
15
7
Beşiktaş
25
0
4
4
7
15
8
Atiker Konyaspor
24
0
4
6
6
16
9
Sivasspor
24
0
4
6
6
16
10
MKE Ankaragücü
20
0
8
2
6
16
11
Bursaspor
20
0
4
8
4
16
12
Göztepe
19
0
9
1
6
16
13
Alanyaspor
17
0
9
2
5
16
14
Akhisarspor
16
0
7
4
4
15
15
Kayserispor
15
0
8
3
4
15
16
BB Erzurumspor
14
0
7
5
3
15
17
Fenerbahçe
14
0
7
5
3
15
18
Çaykur Rizespor
12
0
6
9
1
16
Arşiv