YILMAZ, PARTİLİLERİYLE BULUŞTU
Haber
28 Haziran 2022 - Salı 10:30 Bu haber 1218 kez okundu
 
YILMAZ, PARTİLİLERİYLE BULUŞTU
HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve teşkilat başkanı Dr. Halef Yılmaz, Bingöl’de partisinin yöneticileri ve gönüllüleriyle bir araya geldi.
SİYASET Haberi
YILMAZ, PARTİLİLERİYLE BULUŞTU

Bingöl Merkez Kültür Mahallesi Kültür-Der ’de düzenlenen seminere, HÜDA PAR Genel Başkan yarımcısı Hamdullah Tasalı, HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, HÜDA PAR ilçe başkanları ve çok sayıda üye ve gönüllü katıldı.

Programda konuşan Dr. Halef Yılmaz, teşkilat ruhunun önemine değindi. Dava denince HÜDA Par olarak İslam’dan bahsettiklerini belirten Yılmaz, “Bir gruptan, kendi grubumuzdan, kendi partimizden, kendi arkadaşlarımızdan bahsetmiyoruz.  Bizim davadan kastımız Allah ve resulüdür. İslam’dır, İslam’ın ta kendisidir. Onun dışında asla başka bir şeyi kastetmiyoruz” dedi.

“YERYÜZÜNDE AMERİKA DİYE BİR ŞER VAR VE BÜTÜN DÜNYAYA HÜKMEDİYOR”

“Yeryüzünde Amerika diye bir şer var ve bütün dünyaya hükmediyor” diyen Yılmaz, şöyle devam etti: “Uzun zamandır bu hâkimiyetlerini bizim aramızdaki ayrılıkları kaşıyarak devam ettiriyorlar, şuan da yaşanan budur. İslam âleminin rahat bırakılması mümkün değil çünkü bu adamlar İslam âlemi rahat olursa bir araya gelirse, ciddi bir şekilde güçlerini birleştirirlerse ki bu muazzam bir güce dönüşür. Bir de hepsinin üretimlerini bir güce dönüştürdüklerini düşünün çok büyük bir güce dönüşüyor. Bakın bazı şeyleri o kadar kemikleştirerek yerleştirmişler ki bunlar hakikaten kendi sistemlerini devam ettirmek için en küçük bir açıktan da istifade ediyorlar ve şuanda da yeryüzünde eğer bir şey yaşanıyorsa bunlar onlardan habersiz değil ve mutlaka şeytanca bir müdahaleleri var.”

“ŞER GÜÇLER BİZİM KARAR MEKANİZMAMIZA ETKİ EDEMEDİKLERİ İÇİN DÜŞMANLIK YAPIYOR”

Dr. Yılmaz HÜDA PAR’a şer güçlerin düşmanlık beslediğini ifade ederek;  “Bizim gibi yapılar niye düşman, niye engellenmeli, niye yok edilmeli, işte tam da bu hassasiyetten dolayı; Karar mekanizmasına etki edemiyor. Aldığı kararları uygularken bedel ödemeyi göze alıyor ve bunun sonucunda onların bütün plan programını bozuyor, o zaman bu yapılar onun için çok tehlikelidir.” dedi.

“HÜDA PAR’IN İSLAM ÜZERE BİR İSTİKAMETİ VAR”

Dr. Yılmaz; “Bakın bir istikametimiz var. HÜDA PAR bu İslami istikametten ayrılmadan bu ilkeleri koruyarak böyle bir toplumun tesis edilmesi için çalışıyor. Çalışmaya da devam edecek. Buyrun gelin İslam ne diyorsa beraber oraya el atalım, bu hepimizin malıdır, gelin hep beraber sahip çıkalım. Bu bir davet çalışmasıdır. Bizler davetçiyiz. Bu yoğun bir şekilde insanlara gitmektir. Şu anda yapabileceğimiz en büyük çalışma da budur. Belki onlara bir şeyler öğreteceğiz, belki Peygamber aleyhisselamı bir daha anlatıp yeniden Müslüman olduklarını onlara hatırlatacağız, Müslümanca hareket etmeleri gerektiğini hatırlatacağız. Bakın bunlar çok büyük şeylerdir. Bunlar sıradan şeyler değil. Ve biz bunu yapsak zaten vazifemizi yapmış olacağız.” dedi.

(Haber Merkezi)

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YILMAZ,, PARTİLİLERİYLE, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı