YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLIYOR
Haber
23 Haziran 2022 - Perşembe 11:20 Bu haber 2112 kez okundu
 
YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLIYOR
Bingöl Müftüsü Mustafa Topal, velilere çağrıda bulundu: “Yaz Kuran kursu çok önemli, çocuklarımızı ihmal etmeyelim.”
GÜNDEM Haberi
YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLIYOR

Diyanet İşleri Başkanlığının “Haydi koş gel, camiler seninle güzel” sloganıyla Kur’an Kursları ve cami dersleri eğitimine start veren il müftülüğü, 27 Haziran’a hazırlık yapıyor.

Bingöl İl Müftüsü Mustafa Topal, “Diyanet İşleri Başkanlığımız, okulların tatil olduğu yaz aylarında, camilerimizde ve Kur’an kurslarımızda, Kuran öğretimi ve dini bilgiler eğitimi veriyor. Bu yıl da 27 Haziranda bütün Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de ‘Yaz Kuran Kursları’mız başlayacak. Yaz Kuran kurslarımız, camilerimizde ve müftülüğümüze bağlı bütün Kuran kurslarımızda başlatacağız” dedi.

“KURAN EĞİTİMİNE YAŞ SINIRI OLMAKSIZIN ÇOCUKLARIMIZI KABUL EDİYORUZ”

Kur’an kurslarında eğitimlerin 26 Ağustos tarihine kadar devam edeceğini belirten Topal, “Camilerimizde ve Kuran kurslarımızda kayıtlarımız devam ediyor. Bu eğitime yaş sınırı olmaksızın çocuklarımızı kabul ediyoruz. Ama tabii ki öğrenme çağında olanları elbette tercih ederiz. Dört yaşından yukarı bütün cami, Kuran kursu vesaire yerlerde açacağımız yaz Kuran kurslarına gelebilirler. Velilerimizden istirhamımız, çocuklarını ilan ettiğimiz saatte Yaz Kuran Kursuna göndermeleridir.

Her cami veya Kuran kursu görevlimiz kendilerine uygun saatte eğitim yapacaklar. Çocukların gelebileceği saate denk getirmek üzere arkadaşlarımız değişik saatlerde eğitim verecekler. Dolayısıyla veliler çocuklarının eğitim aldıkları camiler veya Kuran kursu görevlileri ile irtibata geçip saatini öğrenekler çocuklarını ona göre gönderecekler” dedi.

“VELİLERİMİZ ÇOCUKLARINI TAKİP ETSİN”

Velilerden, çocuklarını takip etmelerini isteyen Müftü Topal, şunları söyledi: “Sabahları evden camiye veya Kuran kursuna diye çıkan çocuğun bazen sokakta oyuna daldığı veyahut bazen cami veya Kuran kursuna gitmeyip farklı şekilde oyun gibi bir takım değişik meşguliyetlere dalıp gitmediklerini biz zaman zaman yaşadık. Bundan da velilerimizin bilgisi olsun ve çocuklarını takip etsinler.”

Müftü Topal, Kuran kurslarında, kKur’an-ı Kerim eğitiminin yanında Peygamber efendimizin güzel ahlakı ve hayatını da anlattıklarını ifade etti.

Fuat OTLAK

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAZ, KUR’AN, KURSLARI, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı