Bingöl’den Suriye’ye 8. Yardım Tırı
Haber
28 Aralık 2020 - Pazartesi 10:20 Bu haber 9622 kez okundu
 
Bingöl’den Suriye’ye 8. Yardım Tırı
Bingöl İHH tarafından Suriye için “Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında 8. tır yola çıktı.
- Haberi
Bingöl’den Suriye’ye 8. Yardım Tırı

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsan Yardım Derneği (Bingöl İHH) tarafından kış mevsiminin gelmesiyle Suriye’ye yönelik ‘Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık’ kampanyası başlatıldı. “Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık” diyerek yola çıkan ekipler; gıda, un, çocuk ve yetişkin kıyafeti, çocuk botu, battaniye, dayanıklı ekmek, halı ve akülü araba gibi temel yaşam malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Bingöl İHH Başkanı Muhittin Gili, İHH İnsani Yardım Vakfı olarak bugüne kadar milletimizin destekleriyle milyonlarca kişiye yardım ulaştırdıklarını da ifade ederek, “Şimdi de ‘Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık’ diyerek kışın zor şartlarında çadırlarda kalan Suriyeli mazlumlar için bir yardım kampanyası başlattık. Yıllardır zor şartlar altında ve imkansızlıklar içinde yaşamak zorunda kalan kadınları, yaşlıkları çocukları ve kimsesizleri asla yalnız bırakmayacağız. Binlerce yıllık geçmişiyle farklı kültürlere ev sahipliği yapan Suriye harabeden farksız. İnsani durumun gittikçe kötüleştiği topraklar büyük bir yıkım yaşıyor. İHH İnsani Yardım Vakfı olarak, krizin başlangıcından bu yana hem Suriye içerisinde yerinden edilen hem de ülke dışına göçen mültecilerin mağduriyetlerini gidermek için gayret gösteriyoruz. Acil, barınma, giyim, eğitim, sağlık, gıda gibi ihtiyaçların karşılanması için gerçekleştirilen temel yardımların yanı sıra Suriye içerisinde kurduğumuz yetimhane, su kuyusu, fırın, konteyner kent, briket evler, aşevi, değirmen, hastane gibi kalıcı eserlerle mağdur Suriyeliler üzerindeki savaşın yıkıcı etkisini hafifletmeye çalışıyoruz” dedi.

Suriye için başlatılan acil yardım kampanyası kapsamında toplanan gıda ve giyim yardımları daha önce 7 tırla gönderildiğini ve 8. Tırı da gönderdiklerini açıklayan Gili, “Suriye’ye acil yardım kampanyası kapsamında Bingöl İHH olarak yardım çalışmalarında akülü sandalye, gıda, un, giyim, ayakkabı, battaniye, halı ve okul malzemelerinden oluşan 8.Tırımızı Suriye’ye gönderdik. Bu çalışmada yardımcı olan, bağış yapan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl’den, Suriye’ye, 8., Yardım, Tırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı