BİNGÖL İKİNCİ FEN LİSESİNE KAVUŞUYOR
Haber
20 Nisan 2022 - Çarşamba 17:19 Bu haber 3208 kez okundu
 
BİNGÖL İKİNCİ FEN LİSESİNE KAVUŞUYOR
İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Genç İlçesinde açılacak fen lisesinin, 2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren 3 sınıf ve 90 öğrenci kapasiteli olarak eğitime başlayacağını belirtti.
EĞİTİM Haberi
BİNGÖL İKİNCİ FEN LİSESİNE KAVUŞUYOR

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Bingöl’e ikinci fen lisesinin Genç İlçesinde açılacağını belirtti.

Engin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “İlimiz Genç İlçesinde bulunan Şehit Mehmet Koçdağı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden boşalan binada, Milli Eğitim Bakanlığımızın oluruyla yeni eğitim öğretim yılında ikinci fen lisesi açılacaktır” dedi.

Toplamda 20 derslikli olan ve bünyesinde pansiyonu bulunan okulun, 2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren 3 sınıf 90 öğrenci kapasiteli olarak eğitim öğretime başlayacağını belirten Engin, “Genç Fen Lisemizin ilimize kazandırılması noktasında desteklerini esirgemeyen başta Sayın Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’e, Valimiz Kadir Ekinci’ye, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Dr. Cevdet Yılmaz’a, İlimiz Milletvekili Sayın Feyzi Berdibek’e, Genç Kaymakamımız Sayın Yusuf Kaptanoğlu’na ve emeği geçen herkese değerli katkıları için şükranlarımı sunuyorum. Okulumuzun ilimize ve tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyor, okulumuzdan vatanını, milletini bilen ve seven, milli, manevi değerleri benimsemiş, çağın tüm ilimleriyle bezenmiş, insanlığa katkı sunacak nice bilim insanlarının yetişmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Fuat OTLAK

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL, İKİNCİ, FEN, LİSESİNE, KAVUŞUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı