DÖNÜŞÜMÜ YAKALAMAK İÇİN ZİRVEDE BİR ARAYA GELECEKLER
Haber
18 Mayıs 2022 - Çarşamba 10:04 Bu haber 1085 kez okundu
 
DÖNÜŞÜMÜ YAKALAMAK İÇİN ZİRVEDE BİR ARAYA GELECEKLER
Türkiye’nin Teknoloji ve Üretim merkezi kesişim noktasında tüm paydaşlarını biraraya getiren, Avrasya bölgesinin alanında en büyük etkinliği olan EURITECH-MMG Avrasya ArGe, İnovasyon & Teknoloji Zirvesi bu yıl "Dönüşümü Yakala" mottosu ile 1-4 Haziran 2022 tarihleri arasında Bilişim Vadisi'nde düzenlenecek.
TEKNOLOJİ Haberi
DÖNÜŞÜMÜ YAKALAMAK İÇİN ZİRVEDE BİR ARAYA GELECEKLER

Bu yıl özellikle çevre ve enerji iklim dostu, sıfır atık uyumlu ve çevre dostu yerli ve milli teknolojilerimiz de tanıtılacak. EURITECH-MMG Avrasya Ar-ge, İnovasyon & Teknoloji Zirvesi'nde yine bu yıl da elektrikli araç hackleme gibi dünya çapında yankı bulacak yarışmalar da olacak.

1-3 Haziran 2022 tarihleri arasında Bilişim Vadisi'nde düzenlenecek zirveye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mimar ve Mühendisler Grubu Bingöl İl Temsilcisi Mehmet Sıddık Baki, inovasyon teknoloji ile dünyadaki teknolojik gelişimlere yön veren bir ülke olma çabasında olduklarını ifade edip şunları söyledi. “Türkiye’nin Teknoloji ve Üretim merkezi kesişim noktası olan Marmara Bölgesinde Gebze' de ülkemizde konuyla alakalı tüm paydaşlarını bir araya getiren, Avrasya bölgesinin alanında en büyük etkinliği olan “MMG Euritech Arge İnovasyon ve Teknoloji Zirvesi”nde bu yıl özellikle çevre ve enerji alanında doğa ve iklim dostu, sıfır atık uyumlu  yerli ve milli teknolojilerimiz de tanıtılacak. Bu yıl Türkiye’nin Teknoloji ve Üretim merkezi kesişim noktasında olan “Türkiye’nin teknoloji Koridoru” Bilişim Vadisi’nde organize edilecek olan etkinlikte kurulacak ve etkinlik Balkanlar, Doğu Avrupa, Orta Asya, Ortadoğu, Kuzey Afrika bölgeleri başta dünyanın farklı coğrafyalarından 250 üzerinde firma/kurum, 300 girişimci, 500 yatırımcı ve 20 bin’in üzerinde ilgili sektörlerden ziyaretçinin katılımı ile gerçekleştirilecek. Bilişim kuşağını yakından takip etmek üzere Bingöl İlimizden Akademisyen, Sektör Temsilcileri, Eğitimciler ve Kıymetli Meslektaşlarımın konuya hassasiyet göstermelerini katılmalarını umut ederim” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DÖNÜŞÜMÜ, YAKALAMAK, İÇİN, ZİRVEDE, BİR, ARAYA, GELECEKLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı