FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
Haber
12 Kasım 2020 - Perşembe 12:04 Bu haber 63283 kez okundu
 
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
“11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında Bingöl’de fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

“Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” sloganıyla Türkiye’nin 81 ilinde aynı anda yapılan fidan dikme etkinliği, Bingöl’de de Ilıcalar Yolu 5. Km’de yapıldı. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın geçen yıl başlattığı ve 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilen “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” seferberliği kapsamında, ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de belirlenen noktalarda fidan dikimi yapıldı. Ilıcalar Yolu 5’inci kilometresinde belirlenen alanda  dün yapılan fidan dikimi etkinliğine kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Vali Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve diğer resmi kurum amirlerinin de katıldığı etkinlik ile ilgili bilgi veren Orman İşletme İl Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Ahmed Barman, “Bingöl merkez ve ilçelerde çeşitli noktalarda ağaçlandırma etkinliği gerçekleştirdik. Ağaçlandırma etkinliğimize kurum amirleri ve vatandaşlarımız katıldı, herkes bir fidan dikti. Pandemiden dolayı kısıtlamalar yaşansa da  katılım istediğimiz düzeyde oldu. Etkinlikle bugün ilimiz genelinde 4 hektarlık alanda toplamda 6 bin 500 fidan dikimi gerçekleştirildi.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: FİDANLAR, TOPRAKLA, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı