GENÇ İLÇESİ’NE KENT MEYDANI YAPILDI
Haber
27 Nisan 2021 - Salı 18:24 Bu haber 3477 kez okundu
 
GENÇ İLÇESİ’NE KENT MEYDANI YAPILDI
Genç Belediyesi tarafından kurulan kent meydanında, pedal çevirirken temiz enerji üreten bisiklet projesi de hayata geçirildi.
GÜNDEM Haberi
GENÇ İLÇESİ’NE KENT MEYDANI YAPILDI

Genç Belediyesi tarafından ilçe merkezinde kent meydanı oluşturuldu. Ramazan Bayramından sonra alanda yapılacak çiçeklendirme çalışmalarının ardından kent meydanının resmi açılışa hazır hale getirilmesi bekleniyor.

Kent meydanının halk tarafından sıkça kullanılması için çeşitli projeler geliştiren belediye ekipleri, alanda bisiklet istasyonu kurdu. Burada kurulan bisikletler ile bir yandan spor yapacak olan vatandaşlar diğer yandan her pedal çevirişlerinde temiz enerji üretip telefonlarını şarj edebilecekler. Vatandaşlar, bisikletin önünde yer alan dijital ekrandan kaç kalori harcadıklarını da görebilecek.

Alanda, bisiklet istasyonunun yanı sıra fıskiyeli ve ışıklı havuzlar da yapıldı.

“DEV EKRANDA MİLLİ MAÇ VE SİNEMA KEYFİ”

Belediye, daha fazla sosyal aktivitenin olabilmesi adına meydana kurduğu dev ekranla vatandaşlara, pandemi sürecinin bitmesi ile beraber sıcak yaz akşamlarında sinema keyfi yaşatacak. Yeşilçam filmlerinin yanı sıra milli takımın maçlarının olduğu gün vatandaşlar dev ekranda maç izleme fırsatı bulabilecek. 

DİRİK: “İLÇEMİZ HERŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

Başkan Mehmet Zeki Dirik, “Genç ilçemiz her şeyin en güzelini hak ediyor. Büyük bir borçla aldığımız belediyede yaptığımız tasarruflarla borcumuzu minimum seviyelere kadar düşürdük. Bundan sonra Allah’ın izniyle Genç ilçemizin daha fazla hizmet alması için gecemizi gündüzüme katmaya devam edeceğiz. Bu meydanın yapılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Bingöl Milletvekilimiz Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek ile emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

Genç halkının hizmetine sunulacak olan kent meydanını çok beğendiklerini belirten vatandaşlar, “Bu kadar güzel ve estetik olması takdire şayandır. Bisiklet istasyonları ve fıskiyeli havuzlar muhteşem olmuş. Özellikle yaz akşamlarında hem milli maçları, hem dini sohbetleri hem de Yeşilçam filmlerini izleyeceğimiz ekranın kurulması da ayrıca güzel olmuş. Hem hizmet konusunda hem de yürüttüğü projelerle güzel mekânları ilçemize kazandırdığı için Belediye Başkanımız Mehmet Zeki Dirik'e teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇ, İLÇESİ’NE, KENT, MEYDANI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı