KENTPARK PROJESİ HAYAL OLDU
Haber
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 11:08 Bu haber 4394 kez okundu
 
KENTPARK PROJESİ HAYAL OLDU
Vali Abdulkadir Sarı Dinlenme Tesisleri alanında yapılması planlanan kentpark projesi hayal oldu
GÜNDEM Haberi
KENTPARK PROJESİ HAYAL OLDU

Bingöl-Muş karayolu üzerinde bulunan ve daha önce mesire alanı olarak kullanılan Vali Abdulkadir Sarı Parkı’nın, kentpark projesi kapsamında yeniden dönüştürüleceği belirtildi. Ancak aradan yıllar geçmesine rağmen, yapım çalışmalarına başlanamadı.

Ilıcalar Beldesinde İl Özel İdaresi tarafından açılan jeotermal kuyularda, biri 51 derece sıcaklığında ve saniyede 20 litre, diğeri 55 derece sıcaklığında ve saniyede 18 litre jeotermal su verimi elde edildi. Bu sular, Ilıcalar-Bingöl arasında çekilen 17 kilometrelik hatla kentpark projesinin uygulanacağı alana 2017 yılında ulaştırıldı. Sıcak suyun getirilmesinin ardından 2018 yılında çalışmalara başlanması bekleniyordu ancak halen çalışma başlatılamadı.

NELER YAPILACAKTI?

Kentpark projesi kapsamında 5 Yıldızlı Termal Otel ve SPA Merkezinin 30 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilmesi planlanıyordu.

Bodrum+bodrum+zemin+4 katan oluşacak 5 yıldızlı otel bünyesinde, günü birlik hizmet verecek SPA merkezi, restaurant, 1 adet çok amaçlı salon, 700 araç kapasiteli açık otopark, 5 adet toplantı salonu, 2 adet çocuk alanı, büyükler için oyun salonu, alakart restaurant, teras kafe, bay-bayan için kuaför, revir, fitness salonu, 9 adet masaj odası, 2 adet çamur banyo odası, 2 adet Türk hamamı ve kese odası, 2 adet sauna odası, 8 adet yüzme havuzu (termal su havuzları), 3 adet dinlenme odası (lobi), 500 yatak kapasiteli 200 oda yer alacaktı.

Kentpark Projesi alanında AVM, 25 bin metrekare kapalı alan üzerinde bodrum+zemin+1 kattan oluşması planlanıyordu.

Ayrıca Kentpark Projesi kapsamında ziyaretçiler için spor tesisleri düşünülürken, proje kapsamında bir adet futbol sahası, 2 adet tenis sahası ve 2 adet basketbol sahası yapılacaktı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KENTPARK, PROJESİ, HAYAL, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı