VALİ EKİNCİ’DEN 19 MAYIS MESAJI
Haber
19 Mayıs 2022 - Perşembe 11:03 Bu haber 1490 kez okundu
 
VALİ EKİNCİ’DEN 19 MAYIS MESAJI
Vali Kadir Ekinci, “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
VALİ EKİNCİ’DEN 19 MAYIS MESAJI

Vali Ekinci’nin mesajı şöyle: “Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan ve milletimizin kaderini değiştiren 19 Mayıs 1919’un, 103. yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve gururunu yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan istiklal ve istikbal mücadelemiz, tarihe gömülmek istenen bir milletin yeniden dirilişi, kendi öz gücüyle özgür yarınlara yürüyüşüdür.

Verdiği destansı mücadele ile aziz milletimiz din ve vatan sevgisini, ilelebet özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiş; Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan süreç, başka milletlerin bağımsızlık mücadelelerine ilham kaynağı ve örnek olmuştur.

103 yıl önce büyük bir inanç ve gayret ile tutuşturulan hürriyet meşalesi, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde ufkumuzu açmaya ve yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

Bugün bu duyguların yaşatılması için hepimize ve özellikle de Gazi Mustafa Kemal’in Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

Sevgili Gençler,

Aziz şehitlerimizin tarih boyunca canları pahasına savundukları bu cennet vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği, tarih, toplum ve medeniyet bilinciyle yetişen sizlere emanet edildi.

Okuyan, düşünen, sorgulayan, üreten ve paylaşan; çağın ruhunu kavrayan, kadim değerleri ile çağı yorumlayan, kimliğini kendi kelimeleri ile inşa eden ve emanet aldığı değerleri halel getirmeden yarınlara taşıyan bir gençlik en önemli amacımızdır.

Parçalanmaz dayanışma duyguları içinde bu topraklara ve tarihimize duyduğumuz derin muhabbet ve bağlılık, el ele ve omuz omuza mutlu ve müreffeh geleceğe olan güvenimiz, bizi birbirimize daha çok kenetleyecektir.

Sizlere emanet edilen bu yüce eseri  geleceğe taşımak için özveriyle çalışacağınıza yürekten inanıyorum.

Sizleri seviyor, sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın ‘19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

(Haber Merkezi)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, EKİNCİ’DEN, 19, MAYIS, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı